NTY – mellom_rom

Anne Petters
Gjestekunstner 15.03.–22.04.2018

NTY (2018)
Glass

Books of Disquiet / X (2018)
Glass i ovn

Biografi

Anne Petters er en kunstner med sterk bakgrunn fra glass, som arbeider med flere uttykksformer.

Født 1978 i Dresden vokste hun opp i Øst-Tyskland. I oppveksten opplevde hun de politiske endringene i landet som virkelighetsfjernt, noe som har påvirket både livet og kunstnerskapet hennes. Interessen hennes for å kontrollere og holde fast i øyeblikkene i våre flytende, skjøre liv gjenskapes i metaforiske og poetiske måter å tilnærme seg glass og andre materialer på.

Anne Petters er en internasjonal kunstner som har vært tildelt flere kunstneropphold. I 2014 ble hun tildelt den prestisjefylte Queen Elizabeth Scholarship Trust Scholarship for excellence in British Craft i London.

Hun har vært gjestelærer ved Royal College of Art og leder i dag glasstudioet ved the City and Guilds of London Art School.

 
Dates:  14.4. - 29.4.2018
Links:  Anne Petters
NTY - mellom_rom - S12 Galleri og Verksted